PARTNERINFO  
Maintenance Magazine 149 – september 2020

De veiligheidsschoen met een gunstige invloed op uw prestaties en welzijn

Werknemers die tijdens het werk veel rondlopen, klagen vaak over pijn in hun voeten en rug. Die pijn kan veroorzaakt worden door de fasciën, het bindweefsel dat uw spieren, organen en botten omhult en het lichaam zijn vorm geeft. Het bindweefsel kan door overbelasting geblesseerd raken of door te weinig beweging achteruitgaan. “Eenzelfde situatie kan zich voordoen wanneer we onze voeten irriteren door de verkeerde schoenen te dragen”, vertelt Dr. Robert Schleip, gespecialiseerd in de menselijke biologie. Daarom heeft HAIX, de hightech-schoenenfabrikant, de CONNEXIS Safety veiligheidsschoen ontwikkeld.

Door een speciale tape aan te trekken die door de schoen heen loopt, worden de fasciën in de voetzool permanent licht gestimuleerd dankzij de CONNEXIS Safety veiligheidsschoen. Daarbij is het de bedoeling om negatieve effecten op het motorisch systeem te beperken en het prestatievermogen van de schoenendrager op peil te houden. De CONNEXIS Safety is verkrijgbaar als S1-, S1P- en S3-veiligheidsschoen en werd speciaal voor indoor-gebruik ontwikkeld. Hij is vooral geschikt voor personen die tijdens hun werk veel rondlopen.

“Mijn benen zijn niet meer zo moe”

In het kader van een draagtest hebben 100 personen gedurende drie maanden CONNEXIS Safety veiligheidsschoenen gedragen tijdens het werk. In totaal meldden twee derden van alle testpersonen dat de fasciëntape een positief effect had op hun prestaties en hun welzijn. “Ofschoon ik de voorbije weken dagelijks 15 uur en meer schoenen heb aangehad, heb ik op geen enkel ogenblik last gehad van pijn in de voeten of de knieën, wat ik bij andere schoenen wel altijd had”, vertelde een van de testpersonen.

Orthopedische structuur voor meer comfort

Maar niet alleen de fasciëntape houdt uw voeten fit, ook de orthopedische structuur van de CONNEXIS Safety draagt daartoe bij. Voor de schoen werd een nieuwe leest ontwikkeld, die de vorm van de voet perfect volgt en de natuurlijke functies van de voeten ondersteunt. Daardoor blijft de schoen ook na langere tijd nog altijd even aangenaam om dragen. “Met andere schoenen had ik aan het eind van een dag waarop ik aanzienlijk meer dan anders had rondgelopen, altijd het gevoel dat mijn voetzolen in brand stonden. Met de CONNEXIS was dat niet zo”, vertelde een van de testpersonen.

Innovatieve bescherming rondom

Voor de nodige veiligheid zorgt de beschermende neus van nano-carbon. Deze beschermt uw tenen en zorgt ervoor dat uw voorvoet veel ruimte heeft, wat uw voet de nodige stabiliteit geeft en een verkeerde houding voorkomt. Slippartijen, die jaarlijks de oorzaak zijn van heel wat arbeidsongevallen, worden voorkomen dankzij de antislipzool van speciaal rubber.

www.haix.de/maintenance